TYT

2018 TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları

Yks sınavının ilk oturumu olan tyt sınavında adayların çözmesi gereken en önemli testlerden birisi de Türkçe testidir. Ösym özellikle Türkçe testinde doğru yapan adayların puanlarını standart sapmaya göre daha fazla veriyor. 2018 TYT sınavı başlamadan adaylar tyt ürkçe konularını bitirmeleri lazım.

Ösym tyt Türkçe konuları ve soru dağılımlarını müfredata göre hazırladı. Müfredatta ki Türkçe konularını soracak olan Ösym, öğrencilerin bu testten en çok anlam bilgisini ölçmek istiyor. Böylelikle üniversiteye gitme hayali olan öğrenci ve adaylar tyt Türkçe konularından en çok paragraf konularına önem vermeleri gerekiyor.

Bizler sizler için Ösym’nin TYT Türkçe testinde ki konu dağılımlarını listeledik. Aşağıdaki listeden 2018 tyt Türkçe konuları ve soru dağılımlarını inceleyip çalışmalarınızı bir plan program içerisinde sürdürmeniz gerekmektedir.

2018 TYT Türkçe Konuları ve Soru Dağılımları

  1. Paragraf
  2. Sözcükte Anlam
  3. Anlatım Bozuklukları
  4. Cümlede Anlam
  5. Ses Bilgisi
  6. Yazım Bilgisi
  7. Dil Bilgisi

Not: Tyt Türkçe dil bilgisi konusundan çıkacak sorular: Sözcük Türleri, Fiiller, Fiilimsiler, Ekler, Cümle Çeşitleri, Cümlenin Ögeleri, Sözcüğün Yapısı, Fiil Çatısı

[mks_highlight color=”#e25a28″]  2018 TYT Türkçe Testi Soru Dağılımları  [/mks_highlight]

TYT 2018’de çıkacak olan türkçe konularının soru dağılımı aşağıdaki tablo da olduğu gibidir. Tyt türkçe soru dağılımları ösym tarafından belirlenir.

Sözcük Anlamı3
Cümle Anlamı7
Paragraf22
Anlatım Bozukluğu2
Yazım Kuralları1
Noktalama İşaretleri1
Dil Bilgisi3
Ses Olayları1

2018 TYT Konuları Listesi


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün