Kategorilendirilmemiş

Burs Veren Kurumlar 2019-2020

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda burs veren kurumlar listesini inceleyerek eğitim yaşamınızda maddi açıdan az da olsa rahat etmeniz için araştırma yapacağız. Tabi burs veren kurumların da burs vereceği öğrencilerde aradığı bazı özellikler var. Şimdi birlikte burs veren kurumlar ve aradıkları şartlara bakalım.

Karşılıksız Burslar

Türk Eğitim Vakfı

Her sene tüm üniversitelerden öğrencilere burs veren TEV, yaklaşık 5000 kişiye burs imkanı tanıyor. Burs, öğrenci başarılı olduğu sürece eğitim hayatı boyunca devam ediyor. Ayrıca burs miktarı her yıl yeniden belirleniyor. Burs kayıtları ve bilgilendirme okullarda yapılıyor.

Vehbi Koç Vakfı

Hazırlık ve birinci sınıftakiler hariç; sağlıklı, başarılı, devletine milletine yararlı olacak öğrencilere burs veriliyor. Burslar için seçim, okul idarelerince başvuran öğrenciler arasından yapılıyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

2005-2006 öğrenim yılından başlayarak TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına(herhangi bir okulda görev yapan veya emekli olan öğretmenlerin çocuklarına)burs verilmektedir.

Burs Başvuruları

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

Başarılı, yetenekli, çalışkan öğrencilere her yıl karşılıksız burs verilmektedir. Öğrenci burs yönetmeliği kapsamında seçilecek kişiler, eylül-ekim ayında başvuru yapabilir.

Sema Yazar Gençlik Vakfı

Başarılı ve ekonomik durumu burs almasını gerektiren öğrencilere burs imkanı sağlanıyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılıyor.

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu

Yurt içinde tüm üniversite ve yüksek okullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı kredisi adı altında borç veriliyor. Başvurular, üniversite tercih formuyla yapılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için burs yardımı yapıyor. 7 aylık bir burs yardımı yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı

Yükseköğretim kurumlarının öğretmen yetiştiren fakültelerini ilk beş tercihi içinde yazan adaylara burs imkanı tanınıyor.

Kızılay Gençlik Müdürlüğü

Maddi yardıma muhtaç, başarılı olma ve sınıfta kalmama şartları vardır. bu takdirde öğrenim hayatları boyunca devam eder.

Burs

Hacı Ömer Sabancı

Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme koşuluyla burs veriliyor. Eylül-Ekim arasında başvurular yapılmaktadır.

Çağdaş Eğitim Vakfı

İlköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine karşılıksız burs imkanı tanınıyor.Ailenin yetersiz maddi durumu, ÇEV şubesinin bulunduğu illerdeki devlet üniversitelerinden birinde okuyor olmak, sigara içmiyor olmak, başarılı olmak, kredi ve başbakanlık bursu dışında burs almıyor olmak Gerekli olan şartlardır.

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı

Öğrencinin son sınıfta olması ve herhangi bir alttan dersi olmaması gerekir.

Bu yazımızda burs veren kurumları inceledik bütün arkadaşlara eğitim hayatında başarılar diliyorum.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün